Nie wszystkie spory muszą być rozwiązywane przez sąd. Jeżeli istnieje szansa na ustalenie spraw polubownie – mediacja jest do tego najlepszą drogą.

KIEDY MOŻEMY SKORZYSTAĆ Z MEDIACJI?

Nie musicie czekać na skierowanie do mediacji przez sąd. Do mediatora możecie udać się sami przed założeniem sprawy sądowej. Jeśli tylko macie wolę dialogu, ale potrzebujecie by ktoś Was wspomógł, zapraszam na spotkanie. Objaśnię co możecie zrobić w danej sytuacji, podsunę rozwiązania, które finalnie sami wybierzecie, udzielę porady prawnej. Co ważne – nie zdecyduje za Was żaden sąd.  W niektórych sytuacjach poprzez mediację można  nawet ominąć drogę procesu. 

 

ugoda sądowa i pozasądowa


CO MOŻEMY ZAŁATWIĆ DROGĄ MEDIACJI?

Mediacja w sprawach rodzinnych może dotyczyć ustalenia warunków rozwodu, a w końcu podziału majątku wspólnego. Jest znakomitym środkiem do uregulowania opieki nad dziećmi. Podobnie jest z ustaleniem kontaktów i alimentów.

Można ustalić taki podział czasu z dziećmi, który uwzględnia nietypowy rozkład pracy czy odległe miejsce zamieszkania od siebie.

W mediacji może uczestniczyć adwokat do spraw rozwodowych jako Wasz pełnomocnik albo możecie być sami. 

Mediacja jest znakomitym rozwiązaniem dla byłych partnerów. Gdy nie mieliście ślubu, nie potrzebujecie rozwodu do usankcjonowania rozstania. Musicie uregulować sprawy związane z dziećmi takie jak kontakty z obojgiem rodziców i środki na ich utrzymania. Wystarczy tylko spróbować się porozumieć. 

Wiem, że czasami sama myśl o rozmowie, a co dopiero porozumieniu z byłym partnerem jest abstrakcyjna. Mediator, który jest wobec Was bezstronny wspomaga proces komunikacji. Po spotkaniu okazuje się, że jednak się da.


Najbardziej godne uwagi zalety mediacji w porównaniu do postępowania sądowego to:

  • Szybkość postępowania - podczas kilku godzin można załatwić sprawy, które w sądach często trwają wiele lat
  • Znacznie niższe koszty
  • Łatwość w stosowaniu opracowanych przez siebie warunków porozumienia, co ma szczególne znaczenie jeżeli dotyczy ono wspólnych dzieci w kontekście przyszłej długoletniej opieki nad nimi

Kontakt

ul. Jana Dantyszka 20 lok. 31
02-054 Warszawa