Nie wszystkie spory muszą być rozwiązywane przez sąd. Jeżeli istnieje szansa na ustalenie spraw polubownie – mediacja sądowa i pozasądowa jest do tego najlepszą drogą. Zapraszam do kontaktu z kancelarią na Mokotowie w Warszawie.

KIEDY MOŻEMY SKORZYSTAĆ Z MEDIACJI?

Nie musicie czekać na skierowanie do mediacji przez sąd. Do mediatora możecie udać się sami przed założeniem sprawy sądowej. Jeśli tylko macie wolę dialogu, ale potrzebujecie by ktoś Was wspomógł, zapraszam na spotkanie. Objaśnię co możecie zrobić w danej sytuacji, podsunę rozwiązania, które finalnie sami wybierzecie, udzielę porady prawnej. Co ważne – nie zdecyduje za Was żaden sąd.  W niektórych sytuacjach poprzez mediację można  nawet ominąć drogę procesu. 

ugoda sądowa i pozasądowa

 

CO MOŻEMY ZAŁATWIĆ DROGĄ MEDIACJI?

Mediacja w sprawach rodzinnych może dotyczyć ustalenia warunków rozwodu, a w końcu podziału majątku wspólnego. Jest znakomitym środkiem do uregulowania opieki nad dziećmi. Podobnie jest z ustaleniem kontaktów i alimentów.

Można ustalić taki podział czasu z dziećmi, który uwzględnia nietypowy rozkład pracy czy odległe miejsce zamieszkania od siebie.

W mediacji może uczestniczyć adwokat do spraw rozwodowych jako Wasz pełnomocnik albo możecie być sami. 

Mediacja jest znakomitym rozwiązaniem dla byłych partnerów. Gdy nie mieliście ślubu, nie potrzebujecie rozwodu do usankcjonowania rozstania. Musicie uregulować sprawy związane z dziećmi takie jak kontakty z obojgiem rodziców i środki na ich utrzymania. Wystarczy tylko spróbować się porozumieć.

Wiem, że czasami sama myśl o rozmowie, a co dopiero porozumieniu z byłym partnerem jest abstrakcyjna. Mediator, który jest wobec Was bezstronny wspomaga proces komunikacji. Po spotkaniu okazuje się, że jednak się da.

Mediacje rozwodowe

Doskonale rozumiem, że rozpad związku małżeńskiego jest trudny dla obu stron, dlatego prowadzę mediacje rozwodowe, które pozwalają ustalić wszystkie kwestie związane z rozwodem. Dzięki mediatorowi nie dojdzie do pomięcia żadnych istotnych tematów i decyzji, jakie należy podjąć w związku z wychowaniem małoletnich dzieci, podziałem majątku i ustaleniem kontaktów z dziećmi. Mediacje eliminują stres występujący często w toku postępowania sądowego, co korzystnie wpływa nie tylko na rozwodzące się małżeństwo, ale również dzieci. Mediacje rozwodowe pozwalają zrozumieć genezę problemu i spojrzeć z dystansu na rozmiar sporu. Przeprowadzane w atmosferze bez napięcia, umożliwiają szersze zrozumienie poprzez spokojne wysłuchanie drugiej osoby, jej argumentów i punktu widzenia. Mediator jest wobec Was bezstronny, nie wyznacza wygranych i przegranych, nie wydaje wyroków. Skupia się na zażegnaniu konfliktu i wypracowaniu satysfakcjonującego porozumienia dla obu stron.

Kontakt

ul. Anny Radziwiłł 5/5
02-661 Warszawa