Rozwód i separacja

|Rozwód i separacja
Rozwód i separacja 2020-10-15T21:11:39+01:00

Podjęcie decyzji o rozwodzie nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy z małżeństwa pochodzą dzieci. Pomogę Ci przejść przez proces i uregulować kompleksowo wszystkie sprawy związane z rozwodem.

Co oznacza prowadzenie sprawy o rozwód?

Usługa obejmuje: sporządzenie pozwu lub odpowiedzi na pozew, konsultacje przed i w trakcie procesu sądowego. Dodatkowo zajmę się wszystkimi pismami procesowymi, a także pomogę zabezpieczyć Twoje roszczenia o kontakty z dziećmi i alimenty.  

Jako adwokat do spraw rozwodowych w Warszawie pójdę z Tobą do sądu, przygotuję Cię do każdej rozprawy.

prawnik rozwód separacja warszawa

Jeżeli potrzebujesz pomocy adwokata w sprawie rozwodu lub separacji, skontaktuj się ze mną pod numerem: 602 153 469.

Czas trwania sprawy o rozwód

Czas trwania procesu o rozwód zależy od tego czy sporne będą kwestie winy, alimentów, władzy rodzicielskiej i kontaktów z dziećmi. W sądzie wszystko musisz udowodnić.

Orzekanie o winie wymaga z reguły przesłuchania świadków. Podobnie przy sporze na temat alimentów czy kontaktów.  Im bardziej zażarty spór, tym więcej rozpraw sądowych.   Z tego powodu sprawy o rozwód w Warszawie mogą trwać nawet kilka lat.

Jeśli jesteście oboje zgodni co do powyższych spraw, rozwód przebiega szybko. Sytuacje takie należą do rzadkości, z tego powodu warto skorzystać z pomocy prawnej adwokata.

W końcu chodzi o to, by uzyskać wyrok, który zadośćuczyni Twojemu poczuciu sprawiedliwości.

Rozwód czy seperacja

W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest separacja. Separacja podobnie jak rozwód znosi wspólność majątkową.

Różnica między separacją, a rozwodem polega na tym, że po pierwsze – nie można zawrzeć nowego małżeństwa. Po drugie – orzeczenie separacji nie pozwala wrócić do noszonego przed ślubem nazwiska.

Podsumowując – separacja w przeciwieństwie do rozwodu zostawia możliwość powrotu do siebie małżonków. Aby tak zrobić, wystarczy że złożysz do sądu wniosek o zniesienie separacji.

Sprawa o rozwód i podział majątku

Sąd w procesie o rozwód może dokonać też podziału majątku dorobkowego. Sąd zrobi tak tylko wtedy, jeżeli jesteście zgodni co do wartości składników majątku i sposobu jego podziału. Polubowny podział majątku to spora oszczędność czasu i kosztów.

Jeżeli chcecie uregulować rozwód separację lub podział majątku w drodze ugody, jako adwokat/mediator zapraszam na mediację.

Mediacja w sprawie o rozwód i separację

W odróżnieniu od postępowania sądowego, mediacja jest objęta tajemnicą.

Uczestnicząc w mediacji drogą wzajemnych ustępstw możesz wypracować najlepsze dla siebie rozwiązania. Przede wszystkim możesz porozumieć się co do wszystkich albo części kwestii objętych wyrokiem rozwodowym. Najważniejsze, że ugoda spisana przed mediatorem po zatwierdzeniu przez sąd ma moc wyroku.

Jako mediator i adwokat do spraw rozwodowych mogę Wam pomóc osiągnąć porozumienie w sprawie o rozwód lub o podział majątku.  

Pomoc adwokata w sprawie o rozwód

Kancelaria adwokacka w Warszawie zapewni Ci pomoc prawną na każdym etapie sprawy o rozwód i separację.

Wspólnie rozważymy, czy warto rozwodzić się z orzekaniem o winie czy bez.

Mogę też włączyć się do sprawy na etapie postępowania apelacyjnego, gdy wyrok sądu I instancji jest sprzeczny z aktualnymi oczekiwaniami.

Kontakt

+48 602 153 469
ul. Jana Dantyszka 20 lok. 31
02-054 Warszawa

porady prawne online

Zostaw swój numer telefonu - oddzwonię.